Ćwiczenie doświadczenie 4.. Polaryzator z kalkulatora1. Weź zepsuty lub niepotrzebny telefon komórkowy, kalkulator albo zegarek elektroniczny (w trakcie doświadczenia urządzenie zostanie uszkodzone).2. Rozmontuj urządzenie tak, aby wyjąć wyświetlacz.3. Ostrożnie zdejmij z wyświetlacza jego wierzchnią warstwę. Najczęściej jest to przezroczysta folia.4. Przetnij folię na dwie części. Sprawdź, czy są to polaryzatory — jeśli tak jest, to po złożeniu i skrzyżowaniu nie będą przepuszczać światła.5. Jeśli nie uzyskałeś polaryzatorów, zdejmij kolejną warstwę z wyświetlacza.6. Zbadaj, jak przez polaryzator wygląda ekran LCD, błękitne niebo i \inne świecące obiekty. Przepuść przez niego wiązkę światła ze wskaźnika laserowego. Jak zmienia się jasność obrazu podczas obracania polaryzatora?7. Możesz poszukać w \internecie opisów różnych doświadczeń z polaryzatorami (wpisz w wyszukiwarce „polaryzator doświadczenie” albo „polarizerexperiment”). Opisz te, które udało ci się wykonać.

To jest fizyka 8 zadanie Ćwiczenie doświadczenie 4. strona 259

Rozwiązanie

Zadanie, które podałeś, to projekt do wykonania eksperymentu z polaryzatorami. Aby je...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 259 podręcznika 'To jest fizyka 8' z przedmiotu Fizyka i jest zadaniem nr Ćwiczenie doświadczenie 4. rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Bogumiła Ternicka

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Polaryzator z kalkulatora1. Weź zepsuty lub niepotrzebny telefon komórkowy, kalkulator albo zegarek elektroniczny (w trakcie doświadczenia urządzenie zostanie uszkodzone).2. Rozmontuj urządzenie tak, aby wyjąć wyświetlacz.3. Ostrożnie zdejmij z wyświetlacza jego wierzchnią warstwę. Najczęściej jest to przezroczysta folia.4. Przetnij folię na dwie części. Sprawdź, czy są to polaryzatory — jeśli tak jest, to po złożeniu i skrzyżowaniu nie będą przepuszczać światła.5. Jeśli nie uzyskałeś polaryzatorów, zdejmij kolejną warstwę z wyświetlacza.6. Zbadaj, jak przez polaryzator wygląda ekran LCD, błękitne niebo i \inne świecące obiekty. Przepuść przez niego wiązkę światła ze wskaźnika laserowego. Jak zmienia się jasność obrazu podczas obracania polaryzatora?7. Możesz poszukać w \internecie opisów różnych doświadczeń z polaryzatorami (wpisz w wyszukiwarce „polaryzator doświadczenie” albo „polarizerexperiment”). Opisz te, które udało ci się wykonać.

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Polaryzator z kalkulatora1. Weź zepsuty lub niepotrzebny telefon komórkowy, kalkulator albo zegarek elektroniczny (w trakcie doświadczenia urządzenie zostanie uszkodzone).2. Rozmontuj urządzenie tak, aby wyjąć wyświetlacz.3. Ostrożnie zdejmij z wyświetlacza jego wierzchnią warstwę. Najczęściej jest to przezroczysta folia.4. Przetnij folię na dwie części. Sprawdź, czy są to polaryzatory — jeśli tak jest, to po złożeniu i skrzyżowaniu nie będą przepuszczać światła.5. Jeśli nie uzyskałeś polaryzatorów, zdejmij kolejną warstwę z wyświetlacza.6. Zbadaj, jak przez polaryzator wygląda ekran LCD, błękitne niebo i \inne świecące obiekty. Przepuść przez niego wiązkę światła ze wskaźnika laserowego. Jak zmienia się jasność obrazu podczas obracania polaryzatora?7. Możesz poszukać w \internecie opisów różnych doświadczeń z polaryzatorami (wpisz w wyszukiwarce „polaryzator doświadczenie” albo „polarizerexperiment”). Opisz te, które udało ci się wykonać.' przejdź tutaj.