Zadanie 3. Podpunkt b). Przeczytaj \informację w ramce i odpowiedz na pytania.Drapieżnik musi precyzyjnie zaplanować swój atak. Często, jeśli nie uda mu się dopaść ofiary w czasie kilku pierwszych skoków, straci szansę na posiłek. Dlatego tak ważne dla tych zwierząt jest widzenie trójwymiarowe. Ich oczy są umieszczone z przodu głowy, co pozwala objąć obojgiem oczu jak największą część pola widzenia. Inaczej jest z rośl\inożercami. Dla nich ważniejsze jest, aby już z daleka zauważyć drapieżnika. Ich oczy znajdują się zatem po bokach głowy. Pola widzenia obojga oczu pokrywają się w niewielkim stopniu, ale łączne pole widzenia jest większe niż u drapieżników.Czy oczy człowieka są ustawione jak u drapieżnika, czy jak u rośl\inożercy?

To jest fizyka 8 zadanie zadanie 3. podpunkt b) strona 259

Rozwiązanie

Oczy człowieka są ustawione jak u drapieżnika. Są umieszczone z przodu głowy,...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 259 podręcznika 'To jest fizyka 8' z przedmiotu Fizyka i jest zadaniem nr Zadanie 3. Podpunkt b) rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Bogumiła Ternicka

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Przeczytaj \informację w ramce i odpowiedz na pytania.Drapieżnik musi precyzyjnie zaplanować swój atak. Często, jeśli nie uda mu się dopaść ofiary w czasie kilku pierwszych skoków, straci szansę na posiłek. Dlatego tak ważne dla tych zwierząt jest widzenie trójwymiarowe. Ich oczy są umieszczone z przodu głowy, co pozwala objąć obojgiem oczu jak największą część pola widzenia. Inaczej jest z rośl\inożercami. Dla nich ważniejsze jest, aby już z daleka zauważyć drapieżnika. Ich oczy znajdują się zatem po bokach głowy. Pola widzenia obojga oczu pokrywają się w niewielkim stopniu, ale łączne pole widzenia jest większe niż u drapieżników.Czy oczy człowieka są ustawione jak u drapieżnika, czy jak u rośl\inożercy?

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Przeczytaj \informację w ramce i odpowiedz na pytania.Drapieżnik musi precyzyjnie zaplanować swój atak. Często, jeśli nie uda mu się dopaść ofiary w czasie kilku pierwszych skoków, straci szansę na posiłek. Dlatego tak ważne dla tych zwierząt jest widzenie trójwymiarowe. Ich oczy są umieszczone z przodu głowy, co pozwala objąć obojgiem oczu jak największą część pola widzenia. Inaczej jest z rośl\inożercami. Dla nich ważniejsze jest, aby już z daleka zauważyć drapieżnika. Ich oczy znajdują się zatem po bokach głowy. Pola widzenia obojga oczu pokrywają się w niewielkim stopniu, ale łączne pole widzenia jest większe niż u drapieżników.Czy oczy człowieka są ustawione jak u drapieżnika, czy jak u rośl\inożercy?' przejdź tutaj.