Odrabiamy razem zadania. Rozwiąż z nami swoje zadania.

Zobacz inne ostatnio rozwiązane zadania

Historia 1. Zakres podstawowy. Wydanie 2019

Poszukaj \informacji o tym, gdzie można obejrzeć tę księgę.

W trójkącie równoramiennym ABC podstawa AB ma długość . Punkt jest środkiem okręgu o promieniu , stycznego do podstawy AB w punkcie D. Oblicz długość łuku okręgu, zawartego w trójkącie ABC.

Prosto do matury 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Edycja 2024

Marta ma trzy różne klucze. Tylko dwa z nich pasują do zamków w skrycie bankowej, które można otworzyć jednocześnie przekręceniem obu kluczy. Klucze nie różnią się niestety wielkością. Ile prób otwarcia podjęła Marta, jeżeli dopiero przy ostatnim z możliwych wariantów (a jest mądrą dziewczyną i nie sprawdzała kilka razy tego samego układu) drzwi się otworzyły?

Chemia 7 i 8

W jednej z notatek prasowych doniesiono: „Znów jednakowe właściwości metanolu i etanolu stały się przyczyną tragedii kilku osób".O jakich jednakowych właściwościach tych alkoholi mówi notatka?

Świat fizyki 7

Robert postanowił sprawdzić, czy stalowa śruba ma objętość 0,2 cm3. Czy mógł to zrobić za pomocą menzurki, którą można zmierzyć z dokładnością do 1 cm3? Opisz przebieg pomiaru.

Matematyka z kluczem 5. Podręcznik cz. 1

Podziel pisemnie. Jeśli poprawnie rozwiążesz dwa kolejne przykłady z jednego poziomu, możesz przejść na następny poziom. 2415 : 7

Matematyka 4

Narysuj oś liczbową i zaznacz na niej podane liczby: 22, 25, 28

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Jak sądzisz, czemu służy wielokrotne zestawienie w wierszu czasowników: wiem – nie wiesz? Jakie wnioski dotyczące postawy podmiotu lirycznego można wysnuć na podstawie jego stwierdzeń?  

Matematyka 3. Zakres rozszerzony

1.4. Podaj przykład ułamka algebraicznego, którego dziedz\iną jest dany zbiór.a) $boldsymbol{R}$b) $boldsymbol{R}-{1}$c) $boldsymbol{R}-{0}$d) $R-{0,3}$e) $boldsymbol{R}-{-2,3}$f) $boldsymbol{R}-{-\sqrt{2}, \sqrt{2}}$g) $R-{-\sqrt{3}, 0, \sqrt{3}}$h) $R-{-1,1,2,4}$

Matematyka 1 OE Zbiór Zadań

Zaprojektujcie pierwszą stronę gazety \informacyjnej. 

Matematyka 5

Wskaż wszystkie poprawne odpowiedzi. W których zestawach każda z liczb jest liczbą złożoną?

MATeMAtyka 4. Zakres podstawowy. Edycja 2024

Przedstaw pole P prostokąta (rysunek poniżej) jako funkcję zmiennej x. Podaj dziedz\inę tej funkcji i naszkicuj jej wykres. Dla jakiego argumentu pole jest największe? Wyznacz wymiary prostokąta o największym polu.

Matematyka 1. Zakres podstawowy. Reforma 2019

Oblicz pH roztworu, w którym stężenie jonów wodorowych jest 1000 razy większe od stężenia jonów wodorotlenkowych. 

Matematyka i przykłady jej zastosowań 1. Zakres podstawowy

Zapisz w postaci podwójnej nierówności warunki: .

Matematyka 4. Zeszyt ćwiczeń cz. 2

Wykonaj mnożenie sposobem pisemnym.678 · 5

Link 4. Workbook

Uporządkuj wyrazy, tworząc pytania. Następnie uzupełnij krótkie odpowiedzi słowami can lub can’t.

Oblicz:

Matematyka w punkt 8

Wieża zabytkowej bramy jest zakończona dachem w kształcie ostrosłupa prawidłowego czworokątnego, którego każda krawędź ma długość 10 m. Ile metrów kwadratowych dachówek trzeba zamówić na nowe pokrycie dachu wieży? W zamówieniu należy uwzględnić możliwe ubytki dachówek wynoszące 5% powierzchni dachu. Przyjmij, że √3 ≈ 1.7. Wynik podaj z dokładnością do 1 m².

Zrozumieć fizykę 4. Zakres rozszerzony

Wykres przedstawia widmo ciągłe i widmo charakterystyczne promieniowania rentgenowskiego. Ostry pik oznaczony oznacza energię wyemitowaną przy przeskoku elektronu z orbity na , a pik – energię emitowaną przy przeskoku elektronu z orbity na . Wartość energii elektronu na orbicie wynosi , a na orbicie to . Oblicz:częstotliwość i długość wyemitowanej fali,

Wczoraj i dziś 4

Najważniejsze różnice w życiu codziennym mieszkańców Polski w okresie PRL i współcześnie to:

Matematyka z plusem 7