Odrabiamy razem zadania. Rozwiąż z nami swoje zadania.

Zobacz inne ostatnio rozwiązane zadania

Geografia 7

Oceń prawdziwość zdań. lub Fjeśli jest fałszywa.Tatry zostały wypiętrzone w czasie orogenezy hercyńskiej.Około 75% powierzchni Polski stanowią obszary położone poniżej 200 m np.m.Najniżej położony punkt w Polsce znajduje się na Żuławach WislanychLodolód, który nasuwal się nad obszar Polski, pochodził z wysokich gór – Alp

Matematyka wokół nas 5

Jard jest miarą odległości w Anglii: 10 jardów to 9,144 m. Uzupełnij zdania tak, aby były one prawdziwe.

Fizyka z plusem 8

Napisz, które z poniższych substancji są przewodnikami, a które izolatorami.

Matematyka 6. Podręcznik cz. 1

Przepisz do zeszytu te działania, które można wykonać, i podaj ich wyniki.

Geografia 2. Zakres rozszerzony

Według danych UNESCO w Afryce Subsaharyjskiej ponad 30 milionów dzieci nie chodzi do szkoły. Wymień czynniki, które o tym decydują.

Prosto do matury 1. Zakres podstawowy

Określ na podstawie wykresu, czy przedstawiona funkcja jest monotoniczna.

Język polski 3. Sztuka wyrazu. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1

W jaki sposób autorka buduje napięcie w utworze? Wskaż rozwiązani kompozycyjne i językowe.

Matematyka 4

Zapisz daną liczbę za pomocą znaków rzymskich: 222.

Bliżej słowa 8

Zaznacz poprawne dokończenie zdania.Autorka odwróciła tradycyjną kolejność słów początek i koniec, gdyżA. zarówno słowo początek, jak i słowo koniec mają to samo znaczenie – odwołują się do zmiany, która następuje w życiu człowieka.B. słowo koniec odnosi się do wojny, a słowo początek do jej zakończenia, odbudowywania, stwarzania nowego porządku rzeczy.C. słowa koniec i początek odnoszą się do czasu wojny, kiedy ulegają odwróceniu znaczenia wszystkich pojęć.

Matematyka i przykłady jej zastosowań 1. Zakres podstawowy

Hiperbola przedstawiona na rysunku jest wykresem funkcji f określonej wzorem , gdzie . Odczytaj z wykresu i określ: przedziały, w których funkcja f jest malejąca.

Ponad słowami 1. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

 Dlaczego komunikacja między bohaterami wiersza jest nieskuteczna? Jaki warunek należałoby spełnić, aby mogła zaistnieć?  

Historia 6

Podkreśl na zielono pozytywne zjawiska, jakie występowały w gospodarce zachodnioeuropejskiej w wiekach XVI i XVII, a na czerwono-zjawiska negatywne.

Matematyka z kluczem 8

W tabeli podano taryfę opłat za wodę i ścieki obowiązujące w Gdańsku w 2020 r. Ile wyniósł rachunek za wodę i ścieki (kwota brutto), jeśli w pewnym miesiącu zużyto 15 tys. Litrów wody? Uwaga. Przyjmuje się, że ilość odprowadzanych ścieków jest równa ilości zużytej wody.

Matematyka z plusem 6

Jakie liczby kryją się pod kleksami?

Fizyka 1. Zakres rozszerzony. Wydanie 2019

Oblicz współrzędną położenia środka masy układu Ziemia-Księżyc (rys. 12.9). Przyjmij, że , a odległość między środkami Ziemi i Księżyca jest równa 384 0000 km. Punkt 0 osi umieść w środku Ziemi.

Naszkicuj w jednym układzie współrzędnych wykresy funkcji f(x)=-x2,g(x)=-(x-2)2 i h(x)=-(x-2)2+3

Fizyka 1. Zakres rozszerzony. Wydanie 2019

Na rysunku 6.11 przedstawiono wykres zależności współrzędnej prędkości od czasu dla ciała poruszającego się wzdłuż osi x.Oblicz drogę przebytą przez ciało podczas całego ruchu.

Mój mały świat 4

Cel: wykonujemy model wypukłej formy terenu.Wykonanie: utwórz z piasku model pagórka w taki sposób, aby wyraźnie widoczne były jego główne elementy: stok stromy, stok łagodny, wierzchołek (patrz też Ryc. 4, 5 i 6 w rozdziale 2.6).

Matematyka wokół nas 7

Lądolód na Antarktydzie to największa pokrywa losowa świata, zajmująca 12,2 miliona . Oszacuj, ile razy ten obszar jest większy od powierzchni Polski. Przyjmij, że powierzchnia Polski wynosi 312 000 .

Puls życia 6

Uzupełnij tabelę. Porównaj budowę i tryb życia wybranych parzydełkowców, płazińców, nicieni i pierścienic. Uwaga: Niektórych określeń możesz użyć kilka razy, \innych nie wykorzystasz w ogóle.

Świat fizyki 7

Skorzystaj z wykresu zależności wartości przyspieszenia od wartości siły działającej na ciało i oblicz masę ciała. Narysuj w tym samym układzie współrzędnych wykres zależności wartości przyspieszenia od wartości siły dla ciała o trzykrotnie większej masie.