Maciej Kusiński

Przekazuje wiedzę w sposób ciekawy i przystępny dla uczniów. Wykorzystuje przy tym różnorodne metody nauczania, takie jak prezentacje multimedialne, symulacje komputerowe, eksperymenty oraz zajęcia praktyczne.

Prowadzi zajęcia w sposób interaktywny, a uczniowie są zachęcani do aktywnego uczestnictwa w procesie nauczania. Maciej stawia na indywidualne podejście do każdego ucznia, dostosowując swoje metody nauczania do poziomu i potrzeb każdego z nich.

Ostatnio zredagowane zadania

Małą stalową kulkę wystrzelono ukośnie pod kątem 30° do poziomu z szybkością 5 m/s. Oblicz: maksymalną wysokość, na którą wzniesie się ta kulka ponad poziom, z którego ją wystrzelono. Załóż, że opór powietrza był pomijalnie mały, a

Zadanie Podpunkt c) Strona 70

Młotek o masie 4 kg został podniesiony na wysokość 20 cm ponad główkę gwoździa i swobodnie upuszczony. Na jaką głębokość wbił się gwóźdź, jeśli założymy, że 50% początkowej energii potencjalnej młotka zamieniło się na pracę użyteczną, a siły oporu ruchu gwoździa w desce mają wartość 1000 N?

Zadanie Zadanie 2. Strona 174

Gaz doskonały przechodzi od stanu początkowego P do stanu końcowego K w sposób pokazany na wykresie.Stwierdzenie: Podczas przejścia od stanu P do stanu K gaz oddał otoczeniu pewną ilość ciepła.Spośród A, B i C wybierz zdanie, które jest prawdziwe i stanowi uzasadnienie podanego stwierdzenia.A. Siła zewnętrzna wykonuje pracę dodatnią, a energia wewnętrzna gazu nie ulega zmianie.B. Siła zewnętrzna wykonuje pracę dodatnią, a zmiana energii wewnętrznej gazu jest ujemna.C. Temperatura gazu się obniżyła.

Zadanie Zadanie 4. Strona 262

Aby otworzyć metalowe pudełko, wsunięto koniec noża w wąską szczelinę między brzegiem pokrywki a ścianką. Na drugi koniec noża działano siłą o wartości 12 N tak, jak pokazuje rysunek. Grubość ścianki pudełka jest równa 2 mm, a długość noża to 15 cm.Sformułuj warunek uniesienia brzegu pokrywki.

Zadanie Podpunkt b) Strona 60

Samochodzik jedzie po torze w kształcie okręgu o promieniu 50 cm ze stałą szybkością. Okres ruchu wynosi 4 sekundy. Oblicz: szybkość liniową i kątową samochodzika.

Zadanie Podpunkt c) Strona 39

Na zdjęciu przedstawiony jest wspinacz skałkowy, który zapiera się o ścianki komina (tak nazywa się ta forma skalna), dzięki czemu pozostaje w spoczynku. Czy siły, jakimi spoczywający wspinacz naciska na dwie pionowe ściany, mogą mieć różna wartość?

Zadanie Podpunkt c) Strona 74

Ruch jednego ciała opisano równaniem , a drugiego ciała równaniem (w równaniach tych współczynniki liczbowe są podane w odpowiednich jednostkach SI). Dla pierwszych pięciu sekund obu ruchów narysuj w jednym układzie współrzędnych wykresy zależności: współrzędnej położenia od czasu .

Zadanie Podpunkt a) Strona 24

Na wykresach przedstawiono zależności s(t), v(t) i a(t).Przyporządkuj numery wykresów do rodzaju ruchu. Uwaga, jeden z wykresów nie pasuje do żadnej z wymienionych kategorii.

Zadanie Zadanie 1. Strona 41

Skorzystaj z danych zamieszczonych na infografice na s. 110-111 i oblicz wartość przyspieszenia, które ma względem Ziemi startująca pionowo rakieta Saturn V.

Zadanie Zadanie 12. Strona 142

Sprawdź (zastosuj wyprowadzone w zadaniu 2 na końcu rozdziału 32 wzory na ), że podczas przejścia gazu doskonałego ze stanu 1 do stanu 2 dwoma sposobami: a i b, przedstawionymi na wykresie (rys. 36.2), energia wewnętrzna gazu wzrasta o taką samą wartość.

Zadanie Zadanie 2. Strona 217