Ćwiczenie z ciekawostką 1.. Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych możemy zilustrować chodzeniem po osi liczbowej.Wędrówkę rozpoczynamy w miejscu, które wskazuje pierwsza liczba. Zwracamy się w kierunku wzrastania liczb zgodnie ze zwrotem osi. Każdy m\inus zmienia kierunek wędrówki. Na przykład:a) W drugim składniku jest znak , wykonujemy więc zwrot o i idziemy do przodu.b) Po liczbie jest m\inus, wykonujemy więc zwrot o i idziemy do przodu.c) Po liczbie są dwa m\inusy, wykonujemy więc dwukrotnie zwrot o i idziemy do przodu.Oblicz , , a następnie przedstaw na osi liczbowej te działania i porównaj ich wyniki.

Matematyka wokół nas 5 zadanie Ćwiczenie z ciekawostką 1. strona 251

Rozwiązanie

Zadanie wydaje się nieco niekompletne, ponieważ brakuje konkretnych liczb, które mają być...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 251

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 251 podręcznika 'Matematyka wokół nas 5' z przedmiotu Matematyka i jest zadaniem nr Ćwiczenie_z_ciekawostką_1. rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Janina Palczewska

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych możemy zilustrować chodzeniem po osi liczbowej.Wędrówkę rozpoczynamy w miejscu, które wskazuje pierwsza liczba. Zwracamy się w kierunku wzrastania liczb zgodnie ze zwrotem osi. Każdy m\inus zmienia kierunek wędrówki. Na przykład:a) W drugim składniku jest znak , wykonujemy więc zwrot o i idziemy do przodu.b) Po liczbie jest m\inus, wykonujemy więc zwrot o i idziemy do przodu.c) Po liczbie są dwa m\inusy, wykonujemy więc dwukrotnie zwrot o i idziemy do przodu.Oblicz , , a następnie przedstaw na osi liczbowej te działania i porównaj ich wyniki.

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych możemy zilustrować chodzeniem po osi liczbowej.Wędrówkę rozpoczynamy w miejscu, które wskazuje pierwsza liczba. Zwracamy się w kierunku wzrastania liczb zgodnie ze zwrotem osi. Każdy m\inus zmienia kierunek wędrówki. Na przykład:a) W drugim składniku jest znak , wykonujemy więc zwrot o i idziemy do przodu.b) Po liczbie jest m\inus, wykonujemy więc zwrot o i idziemy do przodu.c) Po liczbie są dwa m\inusy, wykonujemy więc dwukrotnie zwrot o i idziemy do przodu.Oblicz , , a następnie przedstaw na osi liczbowej te działania i porównaj ich wyniki.' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Matematyka wokół nas 5

Matematyka wokół nas 5

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk

ISBN

978-83-021-9578-5

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Janina Palczewska

zobacz profil

Nauczyciel matematyki klas 4 - 8 Szkoły podstawowej

Czy wiesz, że?

Janina Palczewska rozwiązała 469 zadań w naszym serwisie