Zadanie 16.. Wśród twórców nawiązujących do młodopolskiego dekadentyzmu ważne miejsce zajmuje Marc\in Świetlicki (ur. 1961) – poeta, powieściopisarz, autor i wykonawca tekstów zespołu rockowego Świetliki (płyty Ogród koncentracyjny, 1995, i Cacy Cacy Fleischmasch\ine, 1996), mieszkaniec Krakowa. Pracując w grupach, przygotujcie prezentacje multimedialne, w których przedstawicie tego autora jako współczesnego dekadenta. W swoich pracach uwzględnijcie m.\in. wiersze Zły ptak (1986) oraz Żegnanie (2001) – możecie skorzystać z podanych wskazówek \interpretacyjnych.– Z\interpretujcie symbole zawarte w wierszu Zły ptak. W razie potrzeby odwołajcie się do wybranego słownika symboli.– Zwróćcie szczególną uwagę na sens „osaczenia” osoby mówiącej w tekście.– Z\interpretujcie sens pytań kończących utwór– Zbadajcie, jak na wymowę Żegnania wpływa budowa zdań.– Wyjaśnijcie sensy metafor z wiersza, zwracając uwagę na aluzję do słów: „Który skrzywdziłeś człowieka prostego” pochodzących z utworu Czesława Miłosza.– W \interpretacji puenty uwzględnijcie znaczenie tytułu i zastosowanych metafor, a także fakt, że l\inie 8, 19, i 22 krakowskich tramwajów prowadzą do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.Prezentacje wzbogaćcie odpowiednią muzyką oraz ilustracjami dostosowanymi do tematu. Wspólnie porównajcie i oceńcie efekty Waszych działań.

Oblicza epok 3.1 zadanie zadanie 16. strona 52

Rozwiązanie

Rozwiązanie tego zadania zależy od wiele czynników, w tym od osobistych interpretacji...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 52 podręcznika 'Oblicza epok 3.1' z przedmiotu Język polski i jest zadaniem nr Zadanie_16. rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Dawid Zebrzyński

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Wśród twórców nawiązujących do młodopolskiego dekadentyzmu ważne miejsce zajmuje Marc\in Świetlicki (ur. 1961) – poeta, powieściopisarz, autor i wykonawca tekstów zespołu rockowego Świetliki (płyty Ogród koncentracyjny, 1995, i Cacy Cacy Fleischmasch\ine, 1996), mieszkaniec Krakowa. Pracując w grupach, przygotujcie prezentacje multimedialne, w których przedstawicie tego autora jako współczesnego dekadenta. W swoich pracach uwzględnijcie m.\in. wiersze Zły ptak (1986) oraz Żegnanie (2001) – możecie skorzystać z podanych wskazówek \interpretacyjnych.– Z\interpretujcie symbole zawarte w wierszu Zły ptak. W razie potrzeby odwołajcie się do wybranego słownika symboli.– Zwróćcie szczególną uwagę na sens „osaczenia” osoby mówiącej w tekście.– Z\interpretujcie sens pytań kończących utwór– Zbadajcie, jak na wymowę Żegnania wpływa budowa zdań.– Wyjaśnijcie sensy metafor z wiersza, zwracając uwagę na aluzję do słów: „Który skrzywdziłeś człowieka prostego” pochodzących z utworu Czesława Miłosza.– W \interpretacji puenty uwzględnijcie znaczenie tytułu i zastosowanych metafor, a także fakt, że l\inie 8, 19, i 22 krakowskich tramwajów prowadzą do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.Prezentacje wzbogaćcie odpowiednią muzyką oraz ilustracjami dostosowanymi do tematu. Wspólnie porównajcie i oceńcie efekty Waszych działań.

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Wśród twórców nawiązujących do młodopolskiego dekadentyzmu ważne miejsce zajmuje Marc\in Świetlicki (ur. 1961) – poeta, powieściopisarz, autor i wykonawca tekstów zespołu rockowego Świetliki (płyty Ogród koncentracyjny, 1995, i Cacy Cacy Fleischmasch\ine, 1996), mieszkaniec Krakowa. Pracując w grupach, przygotujcie prezentacje multimedialne, w których przedstawicie tego autora jako współczesnego dekadenta. W swoich pracach uwzględnijcie m.\in. wiersze Zły ptak (1986) oraz Żegnanie (2001) – możecie skorzystać z podanych wskazówek \interpretacyjnych.– Z\interpretujcie symbole zawarte w wierszu Zły ptak. W razie potrzeby odwołajcie się do wybranego słownika symboli.– Zwróćcie szczególną uwagę na sens „osaczenia” osoby mówiącej w tekście.– Z\interpretujcie sens pytań kończących utwór– Zbadajcie, jak na wymowę Żegnania wpływa budowa zdań.– Wyjaśnijcie sensy metafor z wiersza, zwracając uwagę na aluzję do słów: „Który skrzywdziłeś człowieka prostego” pochodzących z utworu Czesława Miłosza.– W \interpretacji puenty uwzględnijcie znaczenie tytułu i zastosowanych metafor, a także fakt, że l\inie 8, 19, i 22 krakowskich tramwajów prowadzą do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.Prezentacje wzbogaćcie odpowiednią muzyką oraz ilustracjami dostosowanymi do tematu. Wspólnie porównajcie i oceńcie efekty Waszych działań.' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Oblicza epok 3.1

Oblicza epok 3.1

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześniowski

ISBN

978-83-021-9554-9

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Dawid Zebrzyński

zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Dawid Zebrzyński rozwiązała 606 zadań w naszym serwisie