Książka:

Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Reforma 2019

Odpowiedzi

Do zrobienia masz masę zadań domowych, a wolałbyś zamiast tego porobić coś kompletnie innego? A tu jeszcze historia, znienawidzona, nudna. Do zadań z tego przedmiotu sięgasz zwykle  najmniej chętnie? Nie tylko ty masz problemy z pisaniem własnych wypowiedzi, a zadania…

Pełny opis
Informacje o książce

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Adam Kucharski, Aneta Niewęgłowska

ISBN

978-83-267-3925-5

Rodzaj książki

Podręcznik

Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Reforma 2019

Rozwiązania zadań

Do zrobienia masz masę zadań domowych, a wolałbyś zamiast tego porobić coś kompletnie innego? A tu jeszcze historia, znienawidzona, nudna. Do zadań z tego przedmiotu sięgasz zwykle  najmniej chętnie? Nie tylko ty masz problemy z pisaniem własnych wypowiedzi, a zadania z historii na tym właśnie polegają. Trzeba znaleźć odpowiednie informacje w tekście w podręczniku, aby je rozwiązać i jeszcze ubrać to we własne słowa. Nie jest to łatwe i wymaga poświęcenia niemałej ilości czasu. Może w ogóle go nie masz? Może masz ważniejsze rzeczy na głowie, takie jak sprawdzian z matematyki, do której też musisz się przyłożyć, bo również sprawia Ci trudność? Może przez jakieś inne zajęcia zrobiło się późno, a Ty nie masz już siły i weny? Nie chciałbyś jednak dostać pały za brak zadania, ale zupełnie nie masz kiedy go zrobić. Dlatego właśnie przychodzimy z pomocą! Na zadania.pl mamy dla Ciebie gotowe rozwiązania zadań z Twojego podręcznika do historii, czyli z Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Reforma 2019.

Poznać przeszłość 2 to podręcznik dla klas II liceum i II technikum, do nauki historii w zakresie podstawowym. Wydany został przez wydawnictwo Nowa Era w 2020 roku. Numer ISBN tej pozycji to 978-83-267-3925-5. Jej autorami są Adam Kucharski oraz Aneta Niewęgłowska, a więc wybitni historycy, będący wykładowcami uniwersyteckimi na kierunkach związanych z historią oraz historią sztuki. Są autorami niejednego podręcznika szkolnego i skryptu dla studentów. Jako osoby doświadczone doskonale wiedzą, jak napisać idealny podręcznik dla ucznia, aby zawierał wszystkie informacje zgodne z podstawą programową, a także był przyjaźnie zbudowany, zachęcał do nauki i ją ułatwiał. Ten podręcznik to nie tylko lawina nudnego tekstu. Jego fragmenty są poprzedzielane ilustracjami, zdjęciami, grafikami, a w tekście najważniejsze informacje zostały pogrubione. Nie brakuje także ciekawostek, które nie tylko mogą zaskoczyć, ale wciągnąć Cię i przenieść do tych zamierzchłych czasów, jak wehikuł. 

Podręcznik Poznać przeszłość 2 obejmuje materiał dotyczący historii Polski. Pierwszy dział to różnorodne informacje dotyczące świata w czasach wielkich odkryć geograficznych, podbojów kolonialnych, renesansu i reformacji. Kolejne rozdziały już dotyczą historii naszego kraju. Zaczynamy od „Złotego wieku” Rzeczypospolitej, czyli czasów panowania ostatnich Jagiellonów, szlachcie, reformacji, gospodarce Rzeczypospolitej w XVI wieku, a następnie Rzeczpospolita Obojga Narodów, pierwsza wolna elekcja, panowanie Stefana Batorego i renesans w Polsce. Następny dział dotyczy Europy w XVII wieku i rewolucji angielskiej czy wojny trzydziestoletniej. Rozdział czwarty przybliża czasy panowania władców z dynastii Wazów, toczonych przez nich wojen, a więc Powstanie Kozackie czy Potop Szwedzki, o których pisze Henryk Sienkiewicz w swojej Trylogii. Ostatnie tematy z tego rozdziału dotyczą panowania Jana III Sobieskiego oraz epoki baroku w Polsce. Kolejny rozdział, piąty, opowiada o epoce oświecenia w Europie, a głównie o Francji i rewolucji francuskiej, a także powstaniu Stanów Zjednoczonych. Rozdział szósty to czasy saskie, oświecenie w Polsce i bardzo ważne wydarzenia, a mianowicie Sejm Wielki, ustanowienie Konstytucji III maja oraz późniejszy upadek Rzeczpospolitej. W ostatnim zaś rozdziale poznasz Napoleona Bonaparte, o którym jest mowa nawet w naszym Hymnie. Dowiesz się, jak wyglądało jego panowanie i upadek, a także o Polakach uczestniczących w wojnach napoleońskich. Właśnie stąd dowiesz się, dlaczego został wspomniany w Mazurku Dąbrowskiego. Ostatni temat siódmego rozdziału to Księstwo Warszawskie, czyli nasz kraj odradzający się powoli po upadku, o którym była mowa w rozdziale poprzednim.

Dla ułatwienia nauki podręcznik urozmaicony jest ilustracjami, mapami i tabelkami z informacjami. Ponadto po każdym rozdziale jest podsumowanie zawartego w nim materiału. Na końcu każdego tematu zaś, a także przy mapach znajdują się ćwiczenia i zadania do wykonania. Nie zawsze wykonywane są na lekcjach. Zdecydowanie częściej zadawane są do domu, a ich wykonanie także pomaga w zapamiętaniu i utrwaleniu wiedzy. Podobne zadania pojawiają się także później na sprawdzianach, więc ich rozwiązywanie idealnie pomoże się do nich przygotować. Szczególnie uczniowie, którzy zamierzają zdawać historię na maturze powinni te zadania rozwiązywać, bo również na maturze tego typu zadania właśnie się pojawiają. Jednak nie każdy ma na to czas, ochotę i nie każdy od razu wie, jak się za to zabrać. Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy nasze gotowe rozwiązania zadań. Dzięki nim nie będziesz potrzebował już żadnych korepetycji, które kosztują majątek i zaliczysz historię na najwyższą ocenę. Nie musisz już się martwić, że czegoś nie umiesz, nie rozumiesz, nie wiesz jak zrobić, a do tego nie ma kto Ci w tym pomóc, bo nikt nie ma dla Ciebie czasu w domu. Dzięki nam wszystko zrobisz sam i to szybko i sprawnie. Chwila i będziesz mógł zająć się czymś innym, bo zadanie z historii będzie gotowe. Nasze rozwiązania sprawią, że historia być może przestanie być dla Ciebie nudna, a nawet Cię zainteresuje i przerodzi się w pasję, która pomoże Ci wybrać dalszą drogę w edukacji. Kto wie, może właśnie nasze zadania przyczynią się do tego, że będziemy mieć w Polsce nowych historyków. 

Jeśli nie wiesz, jak rozwiązać swoje zadanie domowe z historii albo zwyczajnie nie chce ci się tego robić, możesz skorzystać z dostępnych tutaj gotowych odpowiedzi, które opracowali współpracujący z nami nauczyciele i korepetytorzy. Możesz więc mieć pewność, że rozwiązania zadań są w pełni prawidłowe i na pewno usatysfakcjonują nauczyciela, jeśli je będzie sprawdzał. Znajdź swoje zadanie po jego numerze oraz numerze strony, na której się ono znajduje i zobacz, jak należy je rozwiązać. Kilka kliknięć i masz rozwiązaną pracę domową – teraz tylko to przepisać do zeszytu albo przekopiować, wydrukować i luz, można być spokojnym o to, czy nauczyciel zapyta, czy nie – bo zadania z Poznać przeszłość 2 masz już z głowy.