Książka:
Chemia Nowej Ery 7
Odpowiedzi
Chemia Nowej Ery 7
Odpowiedzi
Chemia jest jednym z przedmiotów przyrodniczych, ścisłych i jest to bardzo szeroka i skomplikowana do nauki dziedzina. Niejeden uczeń ma trudności ze zrozumieniem i opanowaniem tego materiału, a przecież zadania z chemii pojawiają się także na egzaminie ósmoklasisty, od wyniku…
Pełny opis7 szkoły podstawowej
Chemia
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Nowa Era
Autorzy
Małgorzata Mańska, Elżbieta Megiel
ISBN
978-83-267-3747-3
Rodzaj książki
Zeszyt ćwiczeń
Wybierz numer zadania
Wybierz stronę
- Strona 7
- Strona 8
- Strona 9
- Strona 10
- Strona 12
- Strona 13
- Strona 14
- Strona 15
- Strona 16
- Strona 17
- Strona 18
- Strona 19
- Strona 20
- Strona 21
- Strona 22
- Strona 23
- Strona 24
- Strona 25
- Strona 26
- Strona 27
- Strona 28
- Strona 29
- Strona 30
- Strona 31
- Strona 32
- Strona 33
- Strona 34
- Strona 35
- Strona 36
- Strona 37
- Strona 38
- Strona 39
- Strona 40
- Strona 41
- Strona 42
- Strona 43
- Strona 44
- Strona 45
- Strona 46
- Strona 47
- Strona 48
- Strona 49
- Strona 50
- Strona 51
- Strona 52
- Strona 53
- Strona 54
- Strona 55
- Strona 56
- Strona 57
- Strona 58
- Strona 59
- Strona 60
- Strona 61
- Strona 62
- Strona 63
- Strona 64
- Strona 65
- Strona 66
- Strona 67
- Strona 68
- Strona 69
- Strona 70
- Strona 71
- Strona 72
- Strona 73
- Strona 74
- Strona 75
- Strona 76
- Strona 77
- Strona 78
- Strona 79
- Strona 80
- Strona 81
- Strona 82
- Strona 83
- Strona 84
- Strona 85
- Strona 86
- Strona 87
- Strona 88
- Strona 89
- Strona 90
- Strona 91
- Strona 92
- Strona 93
- Strona 94
- Strona 95
- Strona 96
- Strona 97
- Strona 98
- Strona 99
- Strona 100
- Strona 101
- Strona 102
- Strona 103
- Strona 104
- Strona 105
- Strona 106
- Strona 107
- Strona 108
- Strona 109
- Strona 110
- Strona 111
- Strona 112
- Strona 113
- Strona 114
- Strona 115
- Strona 116
- Strona 117
- Strona 118
- Strona 119
- Strona 120
- Strona 121
- Strona 122
Popularne zadania
Ogrzewano 200 g 35 – procentowej wody amoniakalnej NH
Woda wapienna to nasycony wodny roztwór wodorotlenku wapnia.
Podkreśl zdania dotyczące wodorotlenku wapnia Ca(OH)
Prażenie wapieni to termiczny rozkład węglanu wapnia – głównego składnika skał wapiennych.
Inne książki z tej samej klasy
Chemia Nowej Ery 7
Rozwiązania zadań
Chemia Nowej Ery 7
Rozwiązania zadań
Chemia jest jednym z przedmiotów przyrodniczych, ścisłych i jest to bardzo szeroka i skomplikowana do nauki dziedzina. Niejeden uczeń ma trudności ze zrozumieniem i opanowaniem tego materiału, a przecież zadania z chemii pojawiają się także na egzaminie ósmoklasisty, od wyniku którego zależy to, czy uczeń dostanie się do liceum lub technikum, dlatego postanowiliśmy pomóc w nauce tego trudnego przedmiotu oraz w wykonywaniu mnóstwa zadań domowych zadawanych przez nauczycieli, poprzez stworzenie zbioru rozwiązań wszystkich zadań z podręcznika Chemia Nowej Ery 7.
Chemia Nowej Ery 7 to podręcznik do chemii dla uczniów siódmej klasy szkoły podstawowej. Jak wskazuje sam tytuł, został wydany przez wydawnictwo Nowa Era, które należy do najpopularniejszych wydawnictw szkolnych podręczników. Autorami podręcznika są Małgorzata Mańska i Elżbieta Megiel. Są to specjalistki w dziedzinie chemii, również jej nauczycielki. Mają także duże doświadczenie w tworzeniu podręczników dla uczniów, dlatego jest pewne, że podręcznik zawiera wszystkie tematy, jakie nakazują wytyczne podstawy programowej, jak i jest napisany w sposób przyjazny i zrozumiały dla uczniów. Numer ISBN tego podręcznika to: 978-83-267-3747-3.
Na początku podręcznika znajdują się informacje dotyczące odpowiedniego korzystania z podręcznika, a także regulamin pracowni chemicznej. To bardzo ważne informacje, gdyż podczas robienia doświadczeń, będziesz mieć do czynienia z substancjami żrącymi i niebezpiecznymi dla zdrowia, z którymi trzeba w odpowiedni sposób postępować, aby nie stało się nic złego. Następnie mamy rozdziały, a każdy z nich dotyczy czegoś innego. Najpierw garść ogólnych informacji o substancjach chemicznych i ich przemianach. Następnie jest rozdział o powietrzu, jego składzie i przemianach w nim zachodzących. Kolejne rozdziały zawierają tematy dotyczące atomów i cząsteczek oraz łączenia się atomów i równań reakcji chemicznych. W kolejnym rozdziale zaś poznajesz życiodajną wodę i roztwory wodne. Ostatni zaś rozdział dotyczy tlenków i wodorotlenków. Po wszystkich rozdziałach mamy jeszcze ciekawostki w postaci „Spojrzenie w przeszłość – projekty edukacyjne”. Tutaj uczniowie dowiedzą się o wybitnych osiągnięciach i odkryciach w dziedzinie chemii. Na końcu znajdują się jeszcze tabele z różnorodnymi ważnymi informacjami, a na tylnej okładce oczywiście układ okresowy pierwiastków.
Podręcznik jest kolorowy i przejrzysty, napisany w sposób zrozumiały dla ucznia. Każda lekcja składa się z różnych elementów, które urozmaicają podręcznik wizualnie. Informacje przekazywane są za pomocą tekstu, a także infografik, ilustracji, schematów, tabel czy wykresów. Oprócz tego przy każdym temacie znajdują się ciekawostki w ramce „Chemia wokół nas”. Ponadto jeszcze zamieszczone zostały dodatkowe informacje „Dla dociekliwych” oraz krótkie podsumowania po każdej lekcji „Zapamiętaj!”. Te elementy mają za zadanie ułatwić uczniom zrozumienie i przyswojenie oraz zapamiętanie i utrwalenie zdobywanej wiedzy.
Oprócz wiedzy teoretycznej w podręczniku znajdują się doświadczenia, które można wykonać na lekcjach w pracowni chemicznej. Są jednak dokładnie opisane i wyjaśnione wraz z wnioskami. Wszystko jest również odpowiednio zilustrowane. Oprócz doświadczeń, każda lekcja zawiera także szereg zadań do wykonania: „Rozwiąż zadania w zeszycie”. Ponadto po każdym rozdziale znajdują się podsumowania informacji oraz zadania do wykonania w bloku „Sprawdź, czy wiesz… Sprawdź, czy umiesz…” Na końcu podręcznika zaś znajduje się jeszcze obszerne podsumowanie całości materiału z chemii o związkach nieorganicznych oraz organicznych. Na samym końcu umieszczone zostały jeszcze odpowiedzi do wszystkich zadań. Są to jednak suche odpowiedzi, które niewiele mogą uczniom pomóc. Są po to, by uczeń mógł sobie sprawdzić, czy dobrze zrobił zadanie, ale nie pomogą mu dokładnie zrozumieć, o co w zadaniu chodzi. Dlatego postanowiliśmy przygotować rozwiązania zadań z objaśnieniami. Ułatwi Ci to wykonywanie prac domowych i pozwoli zaoszczędzić czas, a przy tym lepiej zrozumieć i zapamiętać przerabiany materiał. Wszystkie zadania i podsumowania znajdujące się w podręczniku „Chemia Nowej Ery 8” mają za zadanie ułatwić uczniom odpowiednie przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, ponieważ w części matematyczno – przyrodniczej pojawiają się także pytania z chemii. Nasze rozwiązania zadań są nieocenioną dodatkową pomocą.
Rozwiązania zadań przygotowaliśmy we współpracy z nauczycielami chemii oraz korepetytorami z doświadczeniem i rozległą wiedzą, więc mamy pewność, że oddajemy do użytku dla Ciebie i innych uczniów rzetelny materiał, który pomoże Ci nie tylko uporać się z niełatwymi zadaniami, ale także lepiej wszystko zrozumieć i poprawić swoje oceny. Nie musisz już bać się, że nie zdążysz zrobić zadania albo, że nie masz pojęcia, jak je dobrze zrobić. Nie musisz przejmować się, że nikt nie potrafi Ci pomóc w domu ani wydawać kroci na drogie korepetycje. Dzięki naszemu zbiorowi zadań poradzisz sobie znakomicie sam i idealnie przygotujesz się nie tylko do każdej lekcji, ale także do ustnych odpowiedzi, sprawdzianów po każdym dziale czy nawet do egzaminu ósmoklasisty. Nie musisz już stresować się tym, że na egzaminie pojawią się pytania z chemii. Dzięki naszym rozwiązaniom zadań poradzisz sobie znakomicie. Kto wie, może nasze rozwiązania zadań rozbudzą w Tobie i innych osobach pasję do tego przedmiotu? Może to Ty zaczniesz pomagać innym w jego nauce i pokażesz im nasze rozwiązania, aby także zaczęli z nich korzystać? To naprawdę nieoceniona pomoc. Szybko znajdujesz zadanie po jego numerze i numerze strony z podręcznika, na której się znajduje, przepisujesz do zeszytu i gotowe. Teraz wszyscy mogą Ciebie prosić o odpisanie zadania, a Ty wreszcie dostaniesz piątkę! Chwila i zadania z chemii zrobione, możesz więc zająć się czymś innym, ważniejszym, jak sprawdzian z matematyki, wypracowanie na polski czy jeszcze inne zajęcie albo po prostu nareszcie odpocząć i się wyluzować. Do tego też masz prawo, nie samą nauką uczeń żyje!