Książka:

Chemia Nowej Ery 7

Odpowiedzi

Chemia jest jednym z przedmiotów przyrodniczych, ścisłych i jest to bardzo szeroka i skomplikowana do nauki dziedzina. Niejeden uczeń ma trudności ze zrozumieniem i opanowaniem tego materiału, a przecież zadania z chemii pojawiają się także na egzaminie ósmoklasisty, od wyniku…

Pełny opis
Informacje o książce

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Małgorzata Mańska, Elżbieta Megiel

ISBN

978-83-267-3747-3

Rodzaj książki

Zeszyt ćwiczeń

Chemia Nowej Ery 7

Rozwiązania zadań

Chemia jest jednym z przedmiotów przyrodniczych, ścisłych i jest to bardzo szeroka i skomplikowana do nauki dziedzina. Niejeden uczeń ma trudności ze zrozumieniem i opanowaniem tego materiału, a przecież zadania z chemii pojawiają się także na egzaminie ósmoklasisty, od wyniku którego zależy to, czy uczeń dostanie się do liceum lub technikum, dlatego postanowiliśmy pomóc w nauce tego trudnego przedmiotu oraz w wykonywaniu mnóstwa zadań domowych zadawanych przez nauczycieli, poprzez stworzenie zbioru rozwiązań wszystkich zadań z podręcznika Chemia Nowej Ery 7.

Chemia Nowej Ery 7 to podręcznik do chemii dla uczniów siódmej klasy szkoły podstawowej. Jak wskazuje sam tytuł, został wydany przez wydawnictwo Nowa Era, które należy do najpopularniejszych wydawnictw szkolnych podręczników. Autorami podręcznika są Małgorzata Mańska i Elżbieta Megiel. Są to specjalistki w dziedzinie chemii, również jej nauczycielki. Mają także duże doświadczenie w tworzeniu podręczników dla uczniów, dlatego jest pewne, że podręcznik zawiera wszystkie tematy, jakie nakazują wytyczne podstawy programowej, jak i jest napisany w sposób przyjazny i zrozumiały dla uczniów. Numer ISBN tego podręcznika to: 978-83-267-3747-3.

Na początku podręcznika znajdują się informacje dotyczące odpowiedniego korzystania z podręcznika, a także regulamin pracowni chemicznej. To bardzo ważne informacje, gdyż podczas robienia doświadczeń, będziesz mieć do czynienia z substancjami żrącymi i niebezpiecznymi dla zdrowia, z którymi trzeba w odpowiedni sposób postępować, aby nie stało się nic złego. Następnie mamy rozdziały, a każdy z nich dotyczy czegoś innego. Najpierw garść ogólnych informacji o substancjach chemicznych i ich przemianach. Następnie jest rozdział o powietrzu, jego składzie i przemianach w nim zachodzących. Kolejne rozdziały zawierają tematy dotyczące atomów i cząsteczek oraz łączenia się atomów i równań reakcji chemicznych. W kolejnym rozdziale zaś poznajesz życiodajną wodę i roztwory wodne. Ostatni zaś rozdział dotyczy tlenków i wodorotlenków. Po wszystkich rozdziałach mamy jeszcze ciekawostki w postaci „Spojrzenie w przeszłość – projekty edukacyjne”. Tutaj uczniowie dowiedzą się o wybitnych osiągnięciach i odkryciach w dziedzinie chemii. Na końcu znajdują się jeszcze tabele z różnorodnymi ważnymi informacjami, a na tylnej okładce oczywiście układ okresowy pierwiastków. 

Podręcznik jest kolorowy i przejrzysty, napisany w sposób zrozumiały dla ucznia. Każda lekcja składa się z różnych elementów, które urozmaicają podręcznik wizualnie. Informacje przekazywane są za pomocą tekstu, a także infografik, ilustracji, schematów, tabel czy wykresów. Oprócz tego przy każdym temacie znajdują się ciekawostki w ramce „Chemia wokół nas”. Ponadto jeszcze zamieszczone zostały dodatkowe informacje „Dla dociekliwych” oraz krótkie podsumowania po każdej lekcji „Zapamiętaj!”. Te elementy mają za zadanie ułatwić uczniom zrozumienie i przyswojenie oraz zapamiętanie i utrwalenie zdobywanej wiedzy. 

Oprócz wiedzy teoretycznej w podręczniku znajdują się doświadczenia, które można wykonać na lekcjach w pracowni chemicznej. Są jednak dokładnie opisane i wyjaśnione wraz z wnioskami. Wszystko jest również odpowiednio zilustrowane. Oprócz doświadczeń, każda lekcja zawiera także szereg zadań do wykonania: „Rozwiąż zadania w zeszycie”. Ponadto po każdym rozdziale znajdują się podsumowania informacji oraz zadania do wykonania w bloku „Sprawdź, czy wiesz… Sprawdź, czy umiesz…” Na końcu podręcznika zaś znajduje się jeszcze obszerne podsumowanie całości materiału z chemii o związkach nieorganicznych oraz organicznych. Na samym końcu umieszczone zostały jeszcze odpowiedzi do wszystkich zadań. Są to jednak suche odpowiedzi, które niewiele mogą uczniom pomóc. Są po to, by uczeń mógł sobie sprawdzić, czy dobrze zrobił zadanie, ale nie pomogą mu dokładnie zrozumieć, o co w zadaniu chodzi. Dlatego postanowiliśmy przygotować rozwiązania zadań z objaśnieniami. Ułatwi Ci to wykonywanie prac domowych i pozwoli zaoszczędzić czas, a przy tym lepiej zrozumieć i zapamiętać przerabiany materiał. Wszystkie zadania i podsumowania znajdujące się w podręczniku „Chemia Nowej Ery 8” mają za zadanie ułatwić uczniom odpowiednie przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, ponieważ w części matematyczno – przyrodniczej pojawiają się także pytania z chemii. Nasze rozwiązania zadań są nieocenioną dodatkową pomocą.

Rozwiązania zadań przygotowaliśmy we współpracy z nauczycielami chemii oraz korepetytorami z doświadczeniem i rozległą wiedzą, więc mamy pewność, że oddajemy do użytku dla Ciebie i innych uczniów rzetelny materiał, który pomoże Ci nie tylko uporać się z niełatwymi zadaniami, ale także lepiej wszystko zrozumieć i poprawić swoje oceny. Nie musisz już bać się, że nie zdążysz zrobić zadania albo, że nie masz pojęcia, jak je dobrze zrobić. Nie musisz przejmować się, że nikt nie potrafi Ci pomóc w domu ani wydawać kroci na drogie korepetycje. Dzięki naszemu zbiorowi zadań poradzisz sobie znakomicie sam i idealnie przygotujesz się nie tylko do każdej lekcji, ale także do ustnych odpowiedzi, sprawdzianów po każdym dziale czy nawet do egzaminu ósmoklasisty. Nie musisz już stresować się tym, że na egzaminie pojawią się pytania z chemii. Dzięki naszym rozwiązaniom zadań poradzisz sobie znakomicie. Kto wie, może nasze rozwiązania zadań rozbudzą w Tobie i innych osobach pasję do tego przedmiotu? Może to Ty zaczniesz pomagać innym w jego nauce i pokażesz im nasze rozwiązania, aby także zaczęli z nich korzystać? To naprawdę nieoceniona pomoc. Szybko znajdujesz zadanie po jego numerze i numerze strony z podręcznika, na której się znajduje, przepisujesz do zeszytu i gotowe. Teraz wszyscy mogą Ciebie prosić o odpisanie zadania, a Ty wreszcie dostaniesz piątkę! Chwila i zadania z chemii zrobione, możesz więc zająć się czymś innym, ważniejszym, jak sprawdzian z matematyki, wypracowanie na polski czy jeszcze inne zajęcie albo po prostu nareszcie odpocząć i się wyluzować. Do tego też masz prawo, nie samą nauką uczeń żyje!