12. Wybierz właściwe \informacje dotyczące powstawania pływów. A. Pływy są wywołane siłą ośrodkową wynikającą z ruchu obiegowego Ziemi oraz siłą przyciągania Księżyca i Słońca. B. Rytm pływów jest wyznaczany przez Księżyc, którego siła przyciągania jest większa od siły przyciągania Słońca. C. Wielkość przepływu zależy od położenia względem siebie Ziemi, Słońca i Księżyca. D. Gdy Słońce i Księżyc ustawiają się względem Ziemi pod kątem prostym (w pierwszej i trzeciej kwadrze Księżyca), powstają pływy syzygijne.  

Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony zadanie 12 strona 81

Rozwiązanie

Pływy mają związek z ruchem obrotowym Ziemi.  punkt A jest błędny.  Księżyc...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 81 podręcznika 'Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony' z przedmiotu Geografia i jest zadaniem nr 12 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Paweł Grembowski

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Wybierz właściwe \informacje dotyczące powstawania pływów. A. Pływy są wywołane siłą ośrodkową wynikającą z ruchu obiegowego Ziemi oraz siłą przyciągania Księżyca i Słońca. B. Rytm pływów jest wyznaczany przez Księżyc, którego siła przyciągania jest większa od siły przyciągania Słońca. C. Wielkość przepływu zależy od położenia względem siebie Ziemi, Słońca i Księżyca. D. Gdy Słońce i Księżyc ustawiają się względem Ziemi pod kątem prostym (w pierwszej i trzeciej kwadrze Księżyca), powstają pływy syzygijne.  

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Wybierz właściwe \informacje dotyczące powstawania pływów. A. Pływy są wywołane siłą ośrodkową wynikającą z ruchu obiegowego Ziemi oraz siłą przyciągania Księżyca i Słońca. B. Rytm pływów jest wyznaczany przez Księżyc, którego siła przyciągania jest większa od siły przyciągania Słońca. C. Wielkość przepływu zależy od położenia względem siebie Ziemi, Słońca i Księżyca. D. Gdy Słońce i Księżyc ustawiają się względem Ziemi pod kątem prostym (w pierwszej i trzeciej kwadrze Księżyca), powstają pływy syzygijne.  ' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony

Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony

Rok wydania

2019

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Roman Malarz, Marek Więckowski, Paweł Kroh

ISBN

978-83-267-3613-1

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Paweł Grembowski

zobacz profil

Nauczyciel geografii I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Paweł Grembowski rozwiązała 729 zadań w naszym serwisie