5. Przeczytaj fragment: Byłem u Ciebie w te dni Fryderyku! / Którego ręka... Dla swojej białości/ Alabastrowej (...) Mięszała mi się w oczach z klawiaturą / Z słoniowej kości... Wyjaśnij, na czym polegają zastosowane tu metonimia i synekdocha pars pro toto. Omów znaczenie tych środków poetyckich dla \interpretacji całego utworu. Jak wpływają one na wymowę ostatniej części wiersza, jakich znaczeń nabiera dzięki nim fakt wyrzucenia fortepianu? Zwróć też uwagę na funkcję porównania fortepianu do rozrywanego przez mendy ciała Orfeusza.   

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019 zadanie 5 strona 222

Rozwiązanie

Metonimia jest wprzęgnięta w narzucony z zewnątrz układ słów i sensów, jest...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 222

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 222 podręcznika 'Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019' z przedmiotu Język polski i jest zadaniem nr 5 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Karolina Morc

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Przeczytaj fragment: Byłem u Ciebie w te dni Fryderyku! / Którego ręka… Dla swojej białości/ Alabastrowej (…) Mięszała mi się w oczach z klawiaturą / Z słoniowej kości… Wyjaśnij, na czym polegają zastosowane tu metonimia i synekdocha pars pro toto. Omów znaczenie tych środków poetyckich dla \interpretacji całego utworu. Jak wpływają one na wymowę ostatniej części wiersza, jakich znaczeń nabiera dzięki nim fakt wyrzucenia fortepianu? Zwróć też uwagę na funkcję porównania fortepianu do rozrywanego przez mendy ciała Orfeusza.   

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Przeczytaj fragment: Byłem u Ciebie w te dni Fryderyku! / Którego ręka… Dla swojej białości/ Alabastrowej (…) Mięszała mi się w oczach z klawiaturą / Z słoniowej kości… Wyjaśnij, na czym polegają zastosowane tu metonimia i synekdocha pars pro toto. Omów znaczenie tych środków poetyckich dla \interpretacji całego utworu. Jak wpływają one na wymowę ostatniej części wiersza, jakich znaczeń nabiera dzięki nim fakt wyrzucenia fortepianu? Zwróć też uwagę na funkcję porównania fortepianu do rozrywanego przez mendy ciała Orfeusza.   ' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Małgorzata Chmiel, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska

ISBN

978-83-267-3965-1

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Karolina Morc

zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Karolina Morc rozwiązała 51 zadań w naszym serwisie