7. Frank Furedi w artykule Kultura strachu – ponowne odczytanie napisał:  Każda kultura mówi nam o strachu coś \innego. W społeczeństwach starożytnych uczono, by bać się bogów i przodków. W średniowieczu podżegano lek przed czarownicami i \innymi złowrogimi nadprzyrodzonymi mocami. (...) Obecnie natomiast strach jest nam przedstawiany jako domyślna, standardowa reakcja na życie. Jak zauważa Christophe Lambert w studium francuskiego społeczeństwa zatytułowanym ,,La société dr la peur” (Przestraszone społeczeństwo), jego rodacy są prześladowani przez ,,uczucie strachu przed: przyszłością, utratą, obcymi, podjęciem ryzyka, samotnością i starością”.  Odwołując się do przytoczonego cytatu, powiedz, jak w różnych epokach funkcjonował w literaturze i sztuce motyw strachu. Czy we wszystkich okresach odgrywał tak samo istotną rolę? Czy dzisiaj strach jest ważnym elementem naszej kultury? Podaj przykłady, które mogą być ilustracją słów Christophe’a Lamberta.  

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019 zadanie 7 strona 247

Rozwiązanie

W starożytności strach był obecny w nauce, że trzeba się bać bogów...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 247

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 247 podręcznika 'Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019' z przedmiotu Język polski i jest zadaniem nr 7 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Karolina Morc

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Frank Furedi w artykule Kultura strachu – ponowne odczytanie napisał:  Każda kultura mówi nam o strachu coś \innego. W społeczeństwach starożytnych uczono, by bać się bogów i przodków. W średniowieczu podżegano lek przed czarownicami i \innymi złowrogimi nadprzyrodzonymi mocami. (…) Obecnie natomiast strach jest nam przedstawiany jako domyślna, standardowa reakcja na życie. Jak zauważa Christophe Lambert w studium francuskiego społeczeństwa zatytułowanym ,,La société dr la peur” (Przestraszone społeczeństwo), jego rodacy są prześladowani przez ,,uczucie strachu przed: przyszłością, utratą, obcymi, podjęciem ryzyka, samotnością i starością”.  Odwołując się do przytoczonego cytatu, powiedz, jak w różnych epokach funkcjonował w literaturze i sztuce motyw strachu. Czy we wszystkich okresach odgrywał tak samo istotną rolę? Czy dzisiaj strach jest ważnym elementem naszej kultury? Podaj przykłady, które mogą być ilustracją słów Christophe’a Lamberta.  

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Frank Furedi w artykule Kultura strachu – ponowne odczytanie napisał:  Każda kultura mówi nam o strachu coś \innego. W społeczeństwach starożytnych uczono, by bać się bogów i przodków. W średniowieczu podżegano lek przed czarownicami i \innymi złowrogimi nadprzyrodzonymi mocami. (…) Obecnie natomiast strach jest nam przedstawiany jako domyślna, standardowa reakcja na życie. Jak zauważa Christophe Lambert w studium francuskiego społeczeństwa zatytułowanym ,,La société dr la peur” (Przestraszone społeczeństwo), jego rodacy są prześladowani przez ,,uczucie strachu przed: przyszłością, utratą, obcymi, podjęciem ryzyka, samotnością i starością”.  Odwołując się do przytoczonego cytatu, powiedz, jak w różnych epokach funkcjonował w literaturze i sztuce motyw strachu. Czy we wszystkich okresach odgrywał tak samo istotną rolę? Czy dzisiaj strach jest ważnym elementem naszej kultury? Podaj przykłady, które mogą być ilustracją słów Christophe’a Lamberta.  ' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Małgorzata Chmiel, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska

ISBN

978-83-267-3965-1

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Karolina Morc

zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Karolina Morc rozwiązała 657 zadań w naszym serwisie