5. Przeczytaj temat szkicu \interpretacyjnego oraz załączony do niego wiersz Cypriana Norwida.  a) Wskaż w temacie pracy zagadnienia do rozważenia. Zwróć uwagę na słowa pożegnanie, rozstanie. Wyjaśnij ich znaczenie. Skorzystaj z dostępnego słownika.  b) Przeanalizuj wiersze Cypriana Norwida i Juliusza Słowackiego, koncentrując się na zagadnieniu wskazanym w temacie. Wyjaśnij, w jaki sposób obaj poeci wykorzystują w utworach motyw rozstania. Jakie refleksje wyrażają oba wiersze? Określ podobieństwa i różnice.  c) Wybierz i omów odpowiednie konteksty \interpretacyjne (np. Literacki, biograficzny, historyczny, historycznoliteracki). Wymień \inne utwory romantyczne podejmujące ten sam problem i zgodne z wymową załączonych wierszy. Poszukaj op\inii badaczy epoki, które posłużą do objaśnienia rozważnego zagadnienia. Zanotuj przydatne cytaty, sentencje, aforyzmy.  d) Na podstawie zebranego materiału zredaguj ramowy plan twórczy (kompozycyjny) szkicu \interpretacyjnego.  e) Zgromadź słownictwo związane z tematem pracy. Wypisz wyrazy bliskoznaczne do słów, które mogą często występować w szkicu. Zanotuj określenia wartościujące i oceniające. Przypomnij sobie, jakie środki językowe budują spójność tekstu.  f) Napisz szkic \interpretacyjny na podany temat. Wykorzystaj wcześniejsze ustalenia i zgromadzone słownictwo.   

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019 zadanie 5 strona 316

Rozwiązanie

a) Do jakich rozmyślań skłania romantycznych twórców rozstanie z najbliższymi?   Pożegnanie...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 316

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 316 podręcznika 'Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019' z przedmiotu Język polski i jest zadaniem nr 5 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Karolina Morc

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Przeczytaj temat szkicu \interpretacyjnego oraz załączony do niego wiersz Cypriana Norwida.  a) Wskaż w temacie pracy zagadnienia do rozważenia. Zwróć uwagę na słowa pożegnanie, rozstanie. Wyjaśnij ich znaczenie. Skorzystaj z dostępnego słownika.  b) Przeanalizuj wiersze Cypriana Norwida i Juliusza Słowackiego, koncentrując się na zagadnieniu wskazanym w temacie. Wyjaśnij, w jaki sposób obaj poeci wykorzystują w utworach motyw rozstania. Jakie refleksje wyrażają oba wiersze? Określ podobieństwa i różnice.  c) Wybierz i omów odpowiednie konteksty \interpretacyjne (np. Literacki, biograficzny, historyczny, historycznoliteracki). Wymień \inne utwory romantyczne podejmujące ten sam problem i zgodne z wymową załączonych wierszy. Poszukaj op\inii badaczy epoki, które posłużą do objaśnienia rozważnego zagadnienia. Zanotuj przydatne cytaty, sentencje, aforyzmy.  d) Na podstawie zebranego materiału zredaguj ramowy plan twórczy (kompozycyjny) szkicu \interpretacyjnego.  e) Zgromadź słownictwo związane z tematem pracy. Wypisz wyrazy bliskoznaczne do słów, które mogą często występować w szkicu. Zanotuj określenia wartościujące i oceniające. Przypomnij sobie, jakie środki językowe budują spójność tekstu.  f) Napisz szkic \interpretacyjny na podany temat. Wykorzystaj wcześniejsze ustalenia i zgromadzone słownictwo.   

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Przeczytaj temat szkicu \interpretacyjnego oraz załączony do niego wiersz Cypriana Norwida.  a) Wskaż w temacie pracy zagadnienia do rozważenia. Zwróć uwagę na słowa pożegnanie, rozstanie. Wyjaśnij ich znaczenie. Skorzystaj z dostępnego słownika.  b) Przeanalizuj wiersze Cypriana Norwida i Juliusza Słowackiego, koncentrując się na zagadnieniu wskazanym w temacie. Wyjaśnij, w jaki sposób obaj poeci wykorzystują w utworach motyw rozstania. Jakie refleksje wyrażają oba wiersze? Określ podobieństwa i różnice.  c) Wybierz i omów odpowiednie konteksty \interpretacyjne (np. Literacki, biograficzny, historyczny, historycznoliteracki). Wymień \inne utwory romantyczne podejmujące ten sam problem i zgodne z wymową załączonych wierszy. Poszukaj op\inii badaczy epoki, które posłużą do objaśnienia rozważnego zagadnienia. Zanotuj przydatne cytaty, sentencje, aforyzmy.  d) Na podstawie zebranego materiału zredaguj ramowy plan twórczy (kompozycyjny) szkicu \interpretacyjnego.  e) Zgromadź słownictwo związane z tematem pracy. Wypisz wyrazy bliskoznaczne do słów, które mogą często występować w szkicu. Zanotuj określenia wartościujące i oceniające. Przypomnij sobie, jakie środki językowe budują spójność tekstu.  f) Napisz szkic \interpretacyjny na podany temat. Wykorzystaj wcześniejsze ustalenia i zgromadzone słownictwo.   ' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Małgorzata Chmiel, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska

ISBN

978-83-267-3965-1

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Karolina Morc

zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Karolina Morc rozwiązała 197 zadań w naszym serwisie