7. Przeczytaj zamieszczony poniżej fragment tekstu Georges’a Pouleta.  Sformułuj dwa argumenty, którymi potwierdzisz, że Jan Lechoń w wierszu Toast wyraża taki sam stosunek do upływającego czasu, jaki prezentowali romantycy. W odpowiedzi odwołaj się do wiersza Lechonia, tekstu Pouleta i znanych Ci utworów romantycznych.  Przeanalizuj pojawiające się w utworze formy czasowników. Zwróć uwagę na czasy i kolejność ich występowania w tekście. O czym świadczy użycie czasu przeszłego i przyszłego w różnych częściach wiersza?  Prześledź zacytowane w tekście Georges’a Pouleta wypowiedzi dwojga romantyków – Hugues’a Lamennais i George Same. Zauważ, w jaki sposób pojmują oni świat. Jaki mają stosunek do upływającego czasu?  Przypomnij sobie znane Ci wiersze poetów romantycznych, np. Do ***, Na Alpach w Splügen 1829 Adama Mickiewicza i Rozłączenie Juliusza Słowackiego. Zastanów się, jak twórcy romantyczni ukazują przeszłość i przyszłość.  Z\interpretuj podobieństwa w sposobie widzenia świata w utworach epoki romantyzmu i w tekście Lechonia.  

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019 zadanie 7 strona 328

Rozwiązanie

Praca indywidualna 

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 328

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 328 podręcznika 'Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019' z przedmiotu Język polski i jest zadaniem nr 7 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Karolina Morc

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Przeczytaj zamieszczony poniżej fragment tekstu Georges’a Pouleta.  Sformułuj dwa argumenty, którymi potwierdzisz, że Jan Lechoń w wierszu Toast wyraża taki sam stosunek do upływającego czasu, jaki prezentowali romantycy. W odpowiedzi odwołaj się do wiersza Lechonia, tekstu Pouleta i znanych Ci utworów romantycznych.  Przeanalizuj pojawiające się w utworze formy czasowników. Zwróć uwagę na czasy i kolejność ich występowania w tekście. O czym świadczy użycie czasu przeszłego i przyszłego w różnych częściach wiersza?  Prześledź zacytowane w tekście Georges’a Pouleta wypowiedzi dwojga romantyków – Hugues’a Lamennais i George Same. Zauważ, w jaki sposób pojmują oni świat. Jaki mają stosunek do upływającego czasu?  Przypomnij sobie znane Ci wiersze poetów romantycznych, np. Do ***, Na Alpach w Splügen 1829 Adama Mickiewicza i Rozłączenie Juliusza Słowackiego. Zastanów się, jak twórcy romantyczni ukazują przeszłość i przyszłość.  Z\interpretuj podobieństwa w sposobie widzenia świata w utworach epoki romantyzmu i w tekście Lechonia.  

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Przeczytaj zamieszczony poniżej fragment tekstu Georges’a Pouleta.  Sformułuj dwa argumenty, którymi potwierdzisz, że Jan Lechoń w wierszu Toast wyraża taki sam stosunek do upływającego czasu, jaki prezentowali romantycy. W odpowiedzi odwołaj się do wiersza Lechonia, tekstu Pouleta i znanych Ci utworów romantycznych.  Przeanalizuj pojawiające się w utworze formy czasowników. Zwróć uwagę na czasy i kolejność ich występowania w tekście. O czym świadczy użycie czasu przeszłego i przyszłego w różnych częściach wiersza?  Prześledź zacytowane w tekście Georges’a Pouleta wypowiedzi dwojga romantyków – Hugues’a Lamennais i George Same. Zauważ, w jaki sposób pojmują oni świat. Jaki mają stosunek do upływającego czasu?  Przypomnij sobie znane Ci wiersze poetów romantycznych, np. Do ***, Na Alpach w Splügen 1829 Adama Mickiewicza i Rozłączenie Juliusza Słowackiego. Zastanów się, jak twórcy romantyczni ukazują przeszłość i przyszłość.  Z\interpretuj podobieństwa w sposobie widzenia świata w utworach epoki romantyzmu i w tekście Lechonia.  ' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Małgorzata Chmiel, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska

ISBN

978-83-267-3965-1

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Karolina Morc

zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Karolina Morc rozwiązała 954 zadań w naszym serwisie