4. Przeczytaj fragment ballady Świteź Adama Mickiewicza.  Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że obraz jeziora ukazany w balladzie Świteź stanowi literacką realizację myśli wyrażonej w trakcie Tadeusza Sławka: Jezioro jest dramatem nieba przestawionym na ziemi? Uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do artykułu i utworu Adama Mickiewicza.  Przeanalizuj treść trzeciego akapitu w tekście Tadeusza Sławka. Wyszukaj \informacje, które pozwolą Ci wyjaśnić, dlaczego jezioro jest dramatem nieba przestawionym na ziemi. Następnie odnieść się do objaśnienia do wykreowanego w balladzie Świteź obrazu jeziora i nieba.  Zauważ różnicę w sposobie prezentowania przez Mickiewicza jeziora za dnia i w nocy. Zwróć uwagę na motyw odbicia. Zastanów się, jaką funkcję pełni on w utworze.  Pamiętaj, że argumenty, które podasz w uzasadnieniu, należy sformułować na podstawie obu tekstów i zilustrować przykładami z załączonego fragmentu ballady.  

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019 zadanie 4 strona 337

Rozwiązanie

Jezioro jest dramatem nieba przestawionym na ziemi, jak sądzi Sławek, gdyż podczas...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 337

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 337 podręcznika 'Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019' z przedmiotu Język polski i jest zadaniem nr 4 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Karolina Morc

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Przeczytaj fragment ballady Świteź Adama Mickiewicza.  Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że obraz jeziora ukazany w balladzie Świteź stanowi literacką realizację myśli wyrażonej w trakcie Tadeusza Sławka: Jezioro jest dramatem nieba przestawionym na ziemi? Uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do artykułu i utworu Adama Mickiewicza.  Przeanalizuj treść trzeciego akapitu w tekście Tadeusza Sławka. Wyszukaj \informacje, które pozwolą Ci wyjaśnić, dlaczego jezioro jest dramatem nieba przestawionym na ziemi. Następnie odnieść się do objaśnienia do wykreowanego w balladzie Świteź obrazu jeziora i nieba.  Zauważ różnicę w sposobie prezentowania przez Mickiewicza jeziora za dnia i w nocy. Zwróć uwagę na motyw odbicia. Zastanów się, jaką funkcję pełni on w utworze.  Pamiętaj, że argumenty, które podasz w uzasadnieniu, należy sformułować na podstawie obu tekstów i zilustrować przykładami z załączonego fragmentu ballady.  

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Przeczytaj fragment ballady Świteź Adama Mickiewicza.  Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że obraz jeziora ukazany w balladzie Świteź stanowi literacką realizację myśli wyrażonej w trakcie Tadeusza Sławka: Jezioro jest dramatem nieba przestawionym na ziemi? Uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do artykułu i utworu Adama Mickiewicza.  Przeanalizuj treść trzeciego akapitu w tekście Tadeusza Sławka. Wyszukaj \informacje, które pozwolą Ci wyjaśnić, dlaczego jezioro jest dramatem nieba przestawionym na ziemi. Następnie odnieść się do objaśnienia do wykreowanego w balladzie Świteź obrazu jeziora i nieba.  Zauważ różnicę w sposobie prezentowania przez Mickiewicza jeziora za dnia i w nocy. Zwróć uwagę na motyw odbicia. Zastanów się, jaką funkcję pełni on w utworze.  Pamiętaj, że argumenty, które podasz w uzasadnieniu, należy sformułować na podstawie obu tekstów i zilustrować przykładami z załączonego fragmentu ballady.  ' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Małgorzata Chmiel, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska

ISBN

978-83-267-3965-1

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Karolina Morc

zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Karolina Morc rozwiązała 263 zadań w naszym serwisie