5. Czy zgadzasz się z op\inią, że przemiana bohatera z człowieka rozważającego w człowieka czynu to cecha charakterystyczna polskiej literatury romantycznej? W uzasadnieniu podaj dwa argumenty i zilustruj je przykładami ze znanych Ci utworów romantycznych.  W jakich znanych Ci utworach romantycznych bohater zmienia swoje nastawienie i znajduje nowe cele w życiu? Zastanów się, na czym polega ta przemiana. Czemu służy? Zauważ, że zwykle takiej metamorfozie towarzyszy też zmiana imienia.  Jak myślisz, dlaczego wewnętrzna przemiana bohatera jest specyficzną cechą polskiej literatury okresu romantyzmu? Przypomnij sobie, w jakiej sytuacji historycznej i politycznej znajdowała się wówczas Polska. Jaki wpływ miała ta sytuacja na kształtowanie się polskiej twórczości romantycznej, na poruszaną w niej problematykę?  

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019 zadanie 5 strona 341

Rozwiązanie

Praca indywidualna  

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 341

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 341 podręcznika 'Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019' z przedmiotu Język polski i jest zadaniem nr 5 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Karolina Morc

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Czy zgadzasz się z op\inią, że przemiana bohatera z człowieka rozważającego w człowieka czynu to cecha charakterystyczna polskiej literatury romantycznej? W uzasadnieniu podaj dwa argumenty i zilustruj je przykładami ze znanych Ci utworów romantycznych.  W jakich znanych Ci utworach romantycznych bohater zmienia swoje nastawienie i znajduje nowe cele w życiu? Zastanów się, na czym polega ta przemiana. Czemu służy? Zauważ, że zwykle takiej metamorfozie towarzyszy też zmiana imienia.  Jak myślisz, dlaczego wewnętrzna przemiana bohatera jest specyficzną cechą polskiej literatury okresu romantyzmu? Przypomnij sobie, w jakiej sytuacji historycznej i politycznej znajdowała się wówczas Polska. Jaki wpływ miała ta sytuacja na kształtowanie się polskiej twórczości romantycznej, na poruszaną w niej problematykę?  

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Czy zgadzasz się z op\inią, że przemiana bohatera z człowieka rozważającego w człowieka czynu to cecha charakterystyczna polskiej literatury romantycznej? W uzasadnieniu podaj dwa argumenty i zilustruj je przykładami ze znanych Ci utworów romantycznych.  W jakich znanych Ci utworach romantycznych bohater zmienia swoje nastawienie i znajduje nowe cele w życiu? Zastanów się, na czym polega ta przemiana. Czemu służy? Zauważ, że zwykle takiej metamorfozie towarzyszy też zmiana imienia.  Jak myślisz, dlaczego wewnętrzna przemiana bohatera jest specyficzną cechą polskiej literatury okresu romantyzmu? Przypomnij sobie, w jakiej sytuacji historycznej i politycznej znajdowała się wówczas Polska. Jaki wpływ miała ta sytuacja na kształtowanie się polskiej twórczości romantycznej, na poruszaną w niej problematykę?  ' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Ponad słowami 2. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1. Reforma 2019

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Małgorzata Chmiel, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska

ISBN

978-83-267-3965-1

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Karolina Morc

zobacz profil

Nauczyciel języka polskiego klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Karolina Morc rozwiązała 361 zadań w naszym serwisie