Zadanie 1.. Za pomocą tzw. krioforu można pokazać zjawisko szybkiego parowania wody pod zmniejszonym ciśnieniem. Kriofor składa się z dwóch szklanych zbiorników połączonych wygiętą rurką (rys. 40.3).W górnym zbiorniku znajduje się trochę wody, resztę miejsca w zbiornikach wypełnia nasycona para wodna (brak powietrza). Dolny zbiornik zanurzamy w mieszan\inie oziębiającej (kawałki lodu zmieszane z solą kuchenną). W niskiej temperaturze para wodna zestala się (resublimuje) na wewnętrznych ściankach zbiornika, wskutek czego ciśnienie pary nad wodą maleje. Po pewnym czasie zauważamy, że woda w górnym zbiorniku zamarza. Wyjaśnij dlaczego.

Fizyka 2. Zakres rozszerzony. Wydanie 2020 zadanie zadanie 1. strona 242

Rozwiązanie

Woda w górnym zbiorniku zamarza, ponieważ ciśnienie pary nad wodą maleje w...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 242 podręcznika 'Fizyka 2. Zakres rozszerzony. Wydanie 2020' z przedmiotu Fizyka i jest zadaniem nr Zadanie_1. rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Maciej Kusiński

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Za pomocą tzw. krioforu można pokazać zjawisko szybkiego parowania wody pod zmniejszonym ciśnieniem. Kriofor składa się z dwóch szklanych zbiorników połączonych wygiętą rurką (rys. 40.3).W górnym zbiorniku znajduje się trochę wody, resztę miejsca w zbiornikach wypełnia nasycona para wodna (brak powietrza). Dolny zbiornik zanurzamy w mieszan\inie oziębiającej (kawałki lodu zmieszane z solą kuchenną). W niskiej temperaturze para wodna zestala się (resublimuje) na wewnętrznych ściankach zbiornika, wskutek czego ciśnienie pary nad wodą maleje. Po pewnym czasie zauważamy, że woda w górnym zbiorniku zamarza. Wyjaśnij dlaczego.

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Za pomocą tzw. krioforu można pokazać zjawisko szybkiego parowania wody pod zmniejszonym ciśnieniem. Kriofor składa się z dwóch szklanych zbiorników połączonych wygiętą rurką (rys. 40.3).W górnym zbiorniku znajduje się trochę wody, resztę miejsca w zbiornikach wypełnia nasycona para wodna (brak powietrza). Dolny zbiornik zanurzamy w mieszan\inie oziębiającej (kawałki lodu zmieszane z solą kuchenną). W niskiej temperaturze para wodna zestala się (resublimuje) na wewnętrznych ściankach zbiornika, wskutek czego ciśnienie pary nad wodą maleje. Po pewnym czasie zauważamy, że woda w górnym zbiorniku zamarza. Wyjaśnij dlaczego.' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Fizyka 2. Zakres rozszerzony. Wydanie 2020

Fizyka 2. Zakres rozszerzony. Wydanie 2020

Rok wydania

2020

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Maria Fiałkowska, Barbara Sagnowska

ISBN

978-83-021-9013-1

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Maciej Kusiński

zobacz profil

Nauczyciel fizyki klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Maciej Kusiński rozwiązała 150 zadań w naszym serwisie